Akademickie Centrum Kariery i Promocji Absolwentów

Działalność Akademickiego Centrum Kariery i Promocji Absolwentów opiera się głównie na realizowanych obecnie kilku projektach takich, jak Studencka Spółdzielnia Pracy i bazie danych o studentach i absolwentach Poliechniki Koszalińskiej.

W ramach tego Centrum działa Biuro Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów - Biuro Karier

Celem Studenckiej Spółdzielni Pracy jest umożliwienie podjęcia przez studentów pracy dorywczej poprzez świadczenie szerokiego wachlarz usług wobec osób prywatnych i instytucji na terenie Koszalina. Praktyka wskazuje, iż wielu studentów ucieka się do tego sposobu polepszenia swojej sytuacji materialnej i spółdzielnia ma im to ułatwić.

Baza danych o studentach jest projektem wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych pracodawców poszukujących wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Każdy student będzie miał możliwość umieszczenia tam swoich danych, informacji o osiągnięciach, zainteresowaniach i kwalifikacjach celem przedstawienia swojej osoby pracodawcom prowadzącym rekrutację w swoich firmach. Oferta ta nie ogranicza się tylko do rejonu Koszalina, ale ma być rozsyłana także wśród firm działających na terenie całej Polski.

Ponadto planowane jest zorganizowanie cyklu szkoleń i spotkań z profesjonalistami zajmującymi się pośrednictwem pracy oraz rekrutacją. Celem tych spotkań będzie przygotowanie studentów do poruszania się po rynku pracy, czyli aktywnego jej poszukiwania i umiejętności odpowiedniego zaprezentowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Polecane:

https://www.babyasanti.com/pl/
http://lilulash24.pl/